Otwarcie sklepu sportowego

Darien Sport Shop to punkt orientacyjny w mieście Fairfield w stanie Connecticut, na przedmieściach Nowego Jorku. Dzięki szerokiej gamie odzieży, sprzętu i akcesoriów sportowych ten sklep jest miejscem kompleksowej obsługi dla entuzjastów sportu. Założony w 1946 roku przez Steve’a Zangrilo sklep pozostał ten sam i stał się wielopoziomowym specjalistycznym domem towarowym. Chociaż Zangrilo nie miał wcześniej doświadczenia w handlu detalicznym, był naturalnie dobry w kontaktach z klientami i zapalonym studentem biznesu. Jego filozofia była prosta: „Chcemy zapewnić jak najlepsze wrażenia z zakupów każdemu klientowi”.

Typowy klient sklepu sportowego zależy od rodzaju sklepu. Niektóre sklepy z artykułami sportowymi są przeznaczone specjalnie dla określonego typu klientów. Sklep sportowy może sprzedawać sprzęt do jednego konkretnego sportu. Jednak sklepy sportowe o ogólnym znaczeniu mogą zaopatrywać się w sprzęt i akcesoria do różnych dyscyplin sportowych. Te ostatnie mogą również sprzedawać produkty Fairtrade, które są przyjazne dla środowiska. Na przykład sklep sportowy może oferować artykuły do golfa, piłki nożnej, koszykówki i tenisa.

Jeśli chcesz otworzyć sklep sportowy w mieście, zapoznaj się z lokalnymi przepisami. Dobrym pomysłem jest również zbadanie wskaźników przestępczości w okolicy i sprawdzenie, czy w Twojej okolicy obowiązują ograniczenia dotyczące parkowania. Powinieneś również ustalić, czy istnieje zapotrzebowanie na Twój produkt lub usługę. Oprócz sprzedaży sprzętu sportowego możesz oferować usługi naprawcze i usługi wynajmu . W zależności od charakteru Twojej działalności, sklep sportowy może nawet świadczyć usługę naprawy lub wynajmu.

Dodaj komentarz